Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej

W meczu rozpoczynającym rundę wiosenną sezonu 2022/2023 pokonujemy u siebie zespół Unii Strzybnica 1:0.

Ciężki dla nas mecz walki z bardzo dobrym przeciwnikiem jakim była w sobotę Unia Strzybnica. To goście przez większość meczu posiadają optyczną przewagę, lecz nie potrafią tego udokumentować golem. Znakomicie w tym meczu prezentuje się nasza gra obronna, a w szczególności na pochwały zasługuje nasz bramkarz Adrian Kwiatkowski, którego można nazwać bohaterem tego pojedynku.

Jedyna i jednocześnie zwycięska bramka w tym meczu pada około 30 minuty pierwszej połowy. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłkę po ziemi w pole karne wstrzeliwuje Andraczek, tam obrońca gości zmienia lot piłki i ląduje ona na 7 metrze przed bramką. Dobiega do niej Knapik i wślizgiem zagrywa do będącego na doskonałej pozycji Krasonia, który pakuje piłkę do pustej bramki.

Jak się później okazuje była to jedyna bramka tego meczu.

Trzy punkty cieszą bardzo, ale za tydzień walczymy dalej o kolejne 3 punkty.