Gra do końca popłaca...... i daje 3 punkty

W II kolejce podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę Przyszłości Nowe Chechło.

Zarówno my jak i goście w pierwszych meczach ponieśli porażki i w tym meczu obie drużyny chciały się zrewanżować.

Pierwsza połowa pod dyktando Orła, kilka klarownych sytuacji w pierwszych 20 minutach powinno dać nam co najmniej dwubramkowe prowadzenie. Tak się jednak nie stało, gdyż nie wykorzystujemy dogodnych sytuacji. Dopiero w 30 minucie po rykoszecie piłka spada pod nogi stojącego na 25 metrze Rogowskiego, ten uderza i piłka ląduję w okienku bramki Przyszłości. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem 1:0. w drugiej połowie Goście nie mający nic do stracenia uzyskują lekką przewagę, atakują bardziej zdecydowanie i w 72 minucie zdobywają wyrównującą bramkę. Mecz jest bardzo wyrównany gdyż obie drużyny dążą do zdobycia zwycięskiego gola. Sztuka ta udaje się zawodnikom Orła - w doliczonym już czasie gry gospodarze mają rzut rożny. Do piłki podchodzi Rogowski, idealnie wrzuca w pole karne, gdzie Knapik głową z około 14 metra lobuje bramkarza, piłka wpada w okienko bramki Przyszłości i prowadzimy 2:1.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i tym samym zdobywamy pierwsze 3 punkty w sezonie 2022/2023.

Za tydzień kolejny mecz na naszym stadionie, w którym podejmiemy drużynę Orła Nakło Śląskie.